15 września Międzynarodowy Dzień Kropki

Dzieci z Przedszkola Nad Jeziorem Długim wzięły udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzą przedszkola, szkoły i inne placówki edukacyjne na całym świecie. Święto Kropki zostało zainicjowane w oparciu o historię bohaterki książki pt.”Kropka”. Autor Peter Reynolds opowiada historię pewniej kropki, która zmieniła świat małej dziewczynki. Dzięki kropce Vashti odkryła w sobie talent, uwierzyła w siebie i potrafiła pomóc innym dzieciom. Historia ma na celu uświadomić dzieciom i dorosłym to, że każdy z nas, ma jakieś ukryte talenty, zdolności, które czekają na nasze odkrycie.
Tego dnia, kropki ozdobiły stroje naszych przedszkolaków. Obchody Dnia Kropki rozpoczęliśmy od rozmowy i obejrzenia bajki, o historii małej Vashti. Następnie dzieci układały z kropek przeróżne obrazki, liczyły, segregowały, przyklejały sobie nawzajem. Powstały również prace plastyczne – kropkowe dzieła sztuki, które z dumą wykonało każde dziecko. Na koniec, kropkami ozdobiliśmy również przedszkolny ogródek, by móc w nim tańczyć i się wspólnie bawić.